Adli Trafik Bilirkişi İncelemeleri

   4,9

Adli Trafik İncelemeleri

Ülkemizde her yıl yaklaşık 1 milyon 250 bin kaza meydana gelmektedir (2018 de 1.229.368 kaza, 2019 da 1.168.144 kaza, TÜİK) yani günlük ortalama 3.424 kaza meydana gelmektedir.

Her gün yaşanan bu kazalar can ve mal güvenliğimizi tehdit etmekte, yargılama bakımından binlerce mağduriyet yaşanma ihtimalini de yaşamımıza katmaktadır. Bu durum alanında uzman bilirkişilere olan ihtiyacı açıkça ortaya koymaktadır.

Çoğu kazada ölüm ve yaralanma, araç mekaniği ve aracın yük yolcu kapasitesinin kural dışı kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Bu durumda kaza nedenleri ile ölüm ve yaralanma nedenleri ayrı olabilmektedir. Adli birimlerce bu hatanın ayıklanması hayati öneme sahiptir.

Adli Sigorta İncelemeleri

Sigorta ödemelerinde kaza ve zararlı sonuç ile evrak incelemelerini yapıyor, bilirkişi ve/veya uzman görüş raporlarını hazırlıyoruz.

Adli Otomotiv İncelemeleri

Araç mekaniği ve hasar izleri yaralanma ve ölüm olayına etkileriyle ayrı ayrı irdelenerek bilirkişi ve/veya uzman görüş raporlarını hazırlıyoruz.

Çözüme kavuşturamadığınız dava dosyalarınızda sizlere danışmanlık hizmeti veriyor, bilirkişi ve/veya uzman görüş raporları ile haklı – haksız ayrımını net bir şekilde gözler önüne seriyoruz. Sizlerde PGA Kriminal – Bilirkişilik Ofisi ile temasa geçmeden davanızdan vazgeçmeyin.